Wyciągi narciarskie

Szczawnica to prawdziwy raj dla narciarzy. Na Palenicy mogą oni skorzystać z kolei krzesełkowej i trzech wyciągów orczykowych, które znajdują się na Szafranówce. Z Palenicy można zjechać na dwa sposoby. Pierwszy to trasa czerwona – trudniejsza, a drugi – niebieska, łatwiejsza. Na Szafranówce dla narciarzy dostępne są trasy przygotowane z myślą o początkujących. Wytyczony jest także stok slalomowy i rynna half-pipe. Tutaj właśnie odbywają się zawody snowboardowe. Trasy narciarskie na Palenicy są oświetlone, dośnieżane i ratrakowane.

Przy wyciągu na Palenicy znajduje się również wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Niedaleko Szczawnicy znajduje się arena narciarska w Jaworkach. Ośrodek działa już 25 lat i cieszy się ogromnym powodzeniem wśród narciarzy. Jest położony na północnym stoku Bukowinek w odległości 350 m od centrum Jaworek.

Dla turystów udostępniono: kolej linową, 2 wyciągi orczykowe i 8 tras narciarskich o łącznej długości 4400 m. Trasy narciarskie charakteryzują się zróżnicowanym poziomem trudności. Większość z nich jest zaśnieżana i ratrakowana. Odbywają się tu treningi i zawody klubów narciarskich. Dodatkowo, na trasie nr 7, znajduje się tor zjazdowy do zjeżdżania na oponach pneumatycznych. Ostatnia trasa nr 8 przeznaczona jest z kolei dla bardzo doświadczonych narciarzy, którzy potrafią radzić sobie w świeżym śniegu i trudnych warunkach.Na miejscu dostępna jest także wypożyczalnia sprzętu narciarskiego dysponująca nartami carvingowymi i tradycyjnymi oraz deskami snowboardowymi wraz z butami. Serwis oferuje szereg usług: przechowywanie nart i desek, naprawy bieżące, montaż i regulacja wiązań, ostrzenie, regeneracja ślizgów i smarowanie.

Szkoła narciarska prowadzi zajęcia dla osób indywidualnych i grup. Instruktorzy posiadają duże doświadczenie i długoletnią praktykę zawodową

rafting

OSTATNIE WPISY:

Wyszukiwarka Wakacji: Klucz do Perfekcyjnego Urlopu

Ceny w Meksyku - wskazówki dla turystów