Ceny w Meksyku - wskazówki dla turystów

W ostatnich sezonach coraz częstszym kierunkiem destynacji wakacyjnych wycieczek pozostaje Meksyk. To jedna z pereł Ameryki Północnej, przepiękny kraj o niepowtarzalnym klimacie, zaskakujący turystów niezwykłym bogactwem przyrody, fascynującą tradycją i kulturą, a także potężnym dziedzictwem historycznym. Do najbardziej turystycznych regionów zaliczymy z pewnością wybrzeże Morza Karaibskiego, Zatokę Kalifornijską oraz Meksykańską. Tym, co z pewnością przyciąga turystów są również atrakcyjne ceny noclegów, tani lot i niewielkie - w porównaniu do europejskich kurortów - koszty utrzymania w turystycznych miejscach. Walutą obowiązującą w tym kraju to Peso meksykańskie, które w stosunku do złotówki utrzymuje atrakcyjny kurs dla naszych turystów. Niezależnie, czy wybierzemy się do tańszej restauracji, czy postawimy na jeden z kultowych lokali w stolicy Mexico City, nie powinniśmy spotkać się z tzw. paragonami grozy. A zatem - jakie są ceny życia, podstawowych produktów czy transportu w Meksyku?

 

  • Ceny w Meksyku - wskazówki dla turystów wybierających ten kierunek

  • Peso meksykańskie - waluta obowiązująca w kraju Azteków i Majów

  • Średnia cena wakacji w Meksyku - opłaty za lot i ceny noclegów

  • Ceny jedzenia w meksykańskich restauracjach i barach szybkiej obsługi

 

Ceny w Meksyku - wskazówki dla turystów wybierających ten kierunek

Większość turystów, którzy planują wycieczkę do jednego z najpiękniejszych rejonów Ameryki Północnej, zastanawia się, jakie są ceny w Meksyku. To kraj ogromnej różnorodności - zarówno w perspektywie klimatu, kultury, tradycji, jak i gospodarki. Ceny w kurortach zlokalizowanych u wybrzeża Morza Karaibskiego mogą bardzo pozytywnie zaskoczyć. Wybierając się do zatłoczonej stolicy, musimy jednak wziąć pod uwagę ekonomiczne różnice. Zdecydowanie więcej zapłacimy za obiad w renomowanej restauracji w Mexico City, oszczędzimy wybierając bardziej lokalne punkty gastronomiczne, których na ulicach meksykańskich miejscowości turystycznych znajdziemy całe mnóstwo. Z pewnością ceny produktów spożywczych będą niższe niż w Polsce. Możemy oczywiście wybrać najtańszy nocleg, gdy wybieramy się na wycieczkę objazdową, lub ośrodek turystyczny, który zapewni wszystkie atrakcje na miejscu. Tutaj różnica cenowa będzie znacząca.

 

Peso meksykańskie - waluta obowiązująca w kraju Azteków i Majów

Kraj skrywający w sobie historię Azteków i Majów posiada autonomiczną walutę w postaci meksykańskich peso. Ich kurs waha się od dłuższego czasu w okolicach 0,25 gr. A zatem jest on wyjątkowo atrakcyjny dla turystów przybywających tam z Polski. W większości regionów turystycznych hotele, restauracje czy sklepy umożliwiają zapłatę w amerykańskich dolarach. Oczywiście w tym przypadku kurs jest zaniżony, więc nie jest to szczególnie opłacalne. W tych miastach funkcjonują jednak amerykańskie markety, w których wysoki kurs pozwala na zrobienie podstawowych zakupów bez narażania się na stratę.

 

Średnia cena wakacji w Meksyku - opłaty za lot i ceny noclegów

Koszty wakacji w Meksyku z krajowych biur podróży są bardzo rozpięte, co uzależnione jest głównie o terminu urlopu, standardu hotelu oraz regionu, do jakiego się wybieramy. Obecnie najtańsze oferty dla 1 osoby dorosłej w 4-gwiazdkowym hotelu zaczynają się już od 3,5 tyś zł. Średnia to ok. 9 tyś, gdyż najdroższe oferty potrafią sięgnąć nawet 15 tyś. Uśrednione koszty życia w Meksyku są porównywalne do naszych warunków, więc rezygnując z hotelu kosztem wynajmu apartamentu czy kawalerki, za 2 tyg. pobyt w takim zakwaterowaniu zapłacimy od 1,5 do 2 tyś. Dużo tańszy natomiast pozostaje transport na miejscu, zarówno jeżeli chodzi o paliwo na stajach, jak i komunikację miejską.

 

Ceny jedzenia w meksykańskich restauracjach i barach szybkiej obsługi

Ceny w restauracjach, małej gastronomii zachęcają turystów do kosztowania specjałów tamtejszej kuchni. Za obiad w restauracji średniej półki zapłacimy ok. 30 zł. W stolicy ceny te mogą wzrosnąć do ok. 60 zł. Porównywalne są także ceny w fast foodach. Jednak będąc na wakacjach w Meksyku, warto próbować tamtejszej kuchni, z której słynie miejscowa kultura i tradycja.

rafting

OSTATNIE WPISY:

Wyszukiwarka Wakacji: Klucz do Perfekcyjnego Urlopu

Ceny w Meksyku - wskazówki dla turystów