Wiadomości

 • Urodzinowa ekspozycja w nowotarskich Jatkach (zdjęcia)
  2023-09-29
  NOWY TARG. Rokrocznie w miesiącu założenia Galerii Sztuki organizowane są wystawy prac nowotarskich artystów. W tym roku "Prezentacje Nowotarskie" przygotowano po raz 32.
 • Ruch w Zakopanem wraca do stanu sprzed remontu dworca. Efekt - mniejsze korki na drogach (zdjęcia)
  2023-09-29
  ZAKOPANE. Zjazd z ul. Nowotarskiej na Al. 3-Maja ponownie otwarty. Korek tworzący się pomiędzy rondami Solidarności, a Dmowskiego od razu jest mniejszy.
 • Otwórz oczy, patrz: Velo Dunajec - historycznie (film)
  2023-09-29
  "Późne wrześniowe popołudnie, słońce mocno przypieka. Leniwie płynie czas. Stare deski z elewacji wydzielają charakterystyczny zapach. Ten sielski klimat jest notorycznie przerywany przez pracujące w sąsiedztwie narzędzia, wiertarki, młoty" - zaczynają swoją opowieść członkowie grupy "Otwórz oczy, patrz".
 • Liczba wypadków z udziałem rowerzystów - w porównaniu od ub. roku - wzrosła trzykrotnie
  2023-09-29
  Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem zwraca się z apelem o wzmożoną ostrożność i bezpieczną jazdę na tatrzańskich drogach.
 • Jazz Camping Kalatówki i koncert pamięci Zbigniewa Namysłowskiego - W to mi graj (zdjęcia)
  2023-09-29
  27. raz w Hotelu Górskim Kalatówki rozbrzmiały jazzowe nuty. Czwartkowy koncert był jednak wyjątkowy. - Koncert dedykowany był dyr artystycznemu, Zbyszkowi Namysłowskiemu, który odszedł od nas 2 lata temu - mówi Mata Łukaszczyk, dyrektor Górskiego Hotelu Kalatówki.
 • Europejski Dzień Sportu Szkolnego - zabawa trwa w Poroninie (duża galeria)
  2023-09-29
  Dzieci ze szkół z Gminy Poronin mogły dziś spróbować swoich sił w skoku w dal, torze przeszkód.
 • Policja przestrzega przed niszczeniem materiałów wyborczych
  2023-09-29
  "W przestrzeni publicznej pojawiły się ostatnio liczne plakaty i banery wyborcze. Zawierają one oznaczenia komitetów wyborczych i podlegają prawnej ochronie" - przypominają policjanci i apelują "o porządek i przestrzeganie przepisów związanych z wyborami".
 • Rozpoczyna się przebudowa rabczańskiego szpitala (zdjęcia)
  2023-09-29
  RABKA-ZDRÓJ. Przekazany został plac budowy firmie z Krakowa, która zajmie się kompleksową przebudową, rozbudową i modernizacją budynku Szpitala Miejskiego przy ulicy Słonecznej.
 • Remont Ratusza i kilku kościołów - Miasto i Gmina Nowy Targ otrzymały środki na ochronę zabytków
  2023-09-29
  Na remont elewacji XIX - wiecznego budynku nowotarskiego Ratusza samorząd otrzymał pół miliona zł z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
 • Promesy, samochody i sprzęt dla jednostek OSP i PSP. Wsparcie także dla podhalańskich strażaków
  2023-09-29
  Przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie odbyło się wręczenie promes dla jednostek OSP oraz przekazanie nowych samochodów i sprzętu jednostkom PSP.
 • Maria Lambrecht z tytułem honorowego mieszkańca Gminy Poronin i srebrnym Krzyżem Małopolski (zdjęcia)
  2023-09-29
  Podczas uroczystej Sesji Rady Gminy Poronin przewodniczący rady wraz z wójt gminy wręczyli doktor Maria Lambrecht pamiątkowy dyplom z nadaniem tytułu. Doktor dodatkowo została odznaczona przez władze Małopolski.
 • Poroniańskie "dziewięćsiły" dla zasłużonych mieszkańców gminy (zdjęcia)
  2023-09-29
  Doktor Maria Lambrecht, dr Janina Kovács, Anna Chowaniec - Stasińska, Tadeusz Ciszek oraz Grzegorz Płonka nagrodzeni zostali jako osoby ponadprzeciętne, dzięki którym gmina Poronin jest promowana w całej Polsce oraz poza jej granicami.
 • Afera wyborcza w Czarnym Dunajcu. Burmistrz kontra dyrektorka centrum kultury
  2023-09-29
  Małgorzata Kulawiak, dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu, zarzuciła burmistrzowi Marcinowi Ratułowskiemu, że kazał jej się zwolnić, bo kandyduje do Sejmu - podał Onet. Burmistrz również startuje w wyborach i walczy z dyrektorką o wyborcze głosy.
 • O kobietach, wyborach, biogazowi i kłamstwach - konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej w nowotarskim hotelu "Casa"
  2023-09-28
  NOWY TARG. - Chcemy innej Polski. Polski uczciwej, Polski demokratycznej, Polski, w której każdy obywatel jest przez państwo szanowany - mówiła dziś w Nowym Targu wicemarszałkini sejmu, Małgorzata Kidawa-Błońska.
 • Interwencja. Busy blokują drogę do Kuźnic
  2023-09-28
  ZAKOPANE. - Taka sytuacja na drodze do Kuźnic: w jej pierwszej części, powyżej Księżówki a częścią zamkniętą dla ruchu. Kilkanaście busów zaparkowanych jeden za drugim, bez odstępów stoją na pasie w kierunku kolejki na Kasprowy. Ominięcie ich wszystkich na raz graniczy z cudem, a nie ma się gdzie schować - pisze e liście do redakcji nasz czytelnik.
 • Mieszkańcy Brzegów cieszą się już nową drogą (zdjęcia)
  2023-09-28
  Prace remontowe drogi prowadzącej przez wioskę dobiegają końca. Inwestycja kosztowała 4,16 mln zł.
 • Są pieniądze na remont tryptyku w kościele w Sromowcach Niżnych
  2023-09-28
  Gmina Czorsztyn pozyskała dotację z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na zadanie prace konserwatorskie przy XV-wiecznym tryptyku gotyckim w kościele parafialnym w Sromowcach Niżnych.
 • Rusza budowa chodnika w Klikuszowej. Mieszkańcy czekali na to od lat
  2023-09-28
  W poniedziałek rozpoczyna się, oczekiwana od lat, budowa chodnika przy zakopiance w Klikuszowej. Gdy wydawało się, że inwestycja nie dojdzie do skutku, niespodziewanie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie wpisała budowę na listę inwestycji do realizacji.
 • Słowacy przyjeżdżają na Podhale tankować samochody. Różnica w cenie to nawet półtora złotego na litrze
  2023-09-28
  Samochód do pełna i jeszcze tankują do kanistrów. Słowacy mieszkający przy granicy znaleźli sposób aby zaoszczędzić na jeździe samochodem.
 • Trzy miliony złotych na żłobek. Burmistrz podpisał umowę
  2023-09-28
  Wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński podpisał umowę w ramach programu Maluch+ z burmistrzem Czarnego Dunajca Marcinem Ratułowskim. Gmina otrzyma 3,3 mln zł na budowę żłobka o powierzchni 974 metrów kwadratowych w Czarnym Dunajcu, przy ul. Targowej.