Wiadomości

 • Pierwsze stacje narciarskie zakończyły sezon
  2024-02-27
  Długa Polana w Nowym Targu, Koziniec w Czarnej Górze, Palenica w Szczawnicy, Beskid w Spytkowicach - kolejne stacje narciarskie w naszym regionie kończą działalność.
 • Wyższe dotacje do wymiany "kopciuchów" w Nowym Targu
  2024-02-27
  Urząd Miasta w Nowym Targu poinformował, że kwota wsparcia finansowego dla właścicieli nieruchomości, którzy wymienią stary kocioł węglowy, została zwiększona z 5000 na 7000 zł.
 • Kolejny salon Sinsay w Nowym Targu (art. sponsorowany)
  2024-02-27
  Już 1 marca w Parku Handlowym Stopiak przy ul. Ludźmierskiej zostanie otwarty trzeci i jednocześnie największy salon Sinsay w Nowym Targu . Liczący ponad 1100 m2 sklep będzie oferował klientom pełen wachlarz asortymentu, czyli odzież damską, męską, dziecięcą, produkty do pielęgnacji i makijażu, a także akcesoria wyposażenia wnętrz.
 • Dwaj młodzi mężczyźni zatrzymani w Czarnym Dunajcu za narkotyki. Celowali do przechodniów z wiatrówki
  2024-02-27
  W piątek około godziny 18, policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który z okna jednego z domów w centrum miejscowości wiatrówką celował w przechodniów. Funkcjonariusze bezzwłocznie pojechali pod wskazany adres. W domu znajdowało się dwóch mężczyzn w wieku 26 i 27 lat. Oprócz wiatrówki na łóżku i stoliku leżały zrolowane banknoty, woreczki strunowe z narkotykami i fajka wodna.
 • Kandydaci na radnych Rady Miasta Nowego Targu z komitetu wyborczego Nasze Miasto
  2024-02-27
  Kandydat na burmistrza Nowego Targu zaprezentował kandydatów do Rady Miasta w okręgu nr 1.
 • Kandydaci do Rady Gminy Raba Wyżna komitetu wyborczego Haliny Szewczyk "Bliżej Mieszkańców"
  2024-02-27
  Piętnastu kandydatów do Rady Gminy Raba Wyżna wystawił komitet wyborczy „Bliżej Mieszkańców”, kandydującej na wójta gminy Haliny Szewczyk.
 • Niepełnosprawnemu na wózku skończył się prąd. Nie mógł jechać dalej i utknął na rondzie
  2024-02-27
  Do nietypowej sytuacji doszło wczoraj wieczorem, w rejonie Ronda Świętego Jana Pawła II w Zakopanem. Siedzącego na nieruchomym wózku mężczyznę zauważyli w pobliżu przejścia dla pieszych zakopiańscy policjanci. Okazało się, że jego wózek elektryczny rozładował się, a on utknął na rondzie.
 • VII Targowisko Regionalne w Łopusznej (zdjęcia)
  2024-02-27
  W ostatnią niedzielę ferii 25 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej odbyło się VII Targowisko Regionalne, którego organizatorem był Związek Podhalan oddział Łopuszna.
 • Ministerialne stypendium dla trenera
  2024-02-27
  ZAKOPANE. Minister Sławomir Nitras wręczył stypendium Ministra Sportu i Turystyki Kazimierzowi Długopolskiemu z Witowa, wybitnemu trenerowi i sędziemu w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.
 • Grzegorz Watycha: "Mam dobry zespół, ale pewne zmiany muszą nastąpić"
  2024-02-27
  NOWY TARG. - Pracy jest co nie miara /.../ Korzystając z doświadczenia grupy pracowników, których mam - jestem pewny, że uda się nam pozyskać duże pieniądze z zewnątrz. Dlatego też startuję w tych wyborach - mówi w rozmowie z Podhale24 burmistrz Grzegorz Watycha, który z ramienia KWW Nasze Miasto stara się o wybór na kolejną kadencję.
 • Już wiemy, jaki lokal powstanie w Rynku. To nie będzie kawiarenka
  2024-02-27
  NOWY TARG. Dobiega końca remont tzw. kawiarenki w Rynku, budynku należącego do miasta, który został wydzierżawiony prywatnemu przedsiębiorcy. Po wielu miesiącach od kiedy stał pusty i nieczynny, lokal wkrótce otworzy działalność, ale nie będzie się tu mieścić ani lodziarnia, ani tradycyjna kawiarnia.
 • Zwężka i ograniczenie prędkości na moście między Kościeliskiem a Zakopanem (zdjęcia)
  2024-02-27
  Fatalny stan techniczny konstrukcji sprawił, że na moście wprowadzono ograniczenia. Zawężono przeprawę do jednego pasa ruchu i wprowadzono ograniczenie prędkości.
 • Zmarł zasłużony radny z Gronkowa
  2024-02-27
  W wieku 81 lat zmarł Jan Leśnicki z Gronkowa, wieloletni radny Rady Gminy Nowy Targ. Jego pogrzeb odbędzie się dziś w rodzinnej miejscowości.
 • Policja szuka świadków wybuchu na Gubałówce
  2024-02-26
  Zakopiańska policja szuka świadków wybuchu w budynku wypożyczalni nart, do którego doszło w połowie lutego na Gubałówce.
 • Sanepid skontrolował ujęcie wody w Rabie Wyżnej. Stwierdzono nieprawidłowości, wszczęto postępowanie
  2024-02-26
  Brak odpowiedniej ochrony ujęcia wody, z którego korzystają mieszkańcy Raby Wyżnej – nowotarski sanepid wszczął postępowanie po przeprowadzonej dziś kontroli.
 • W Zakopanem padła "szóstka" w Lotto. Kto wygrał 8 milionów złotych?
  2024-02-26
  Zakopane ma nowy lokalny rekord wysokości wygranej w Lotto - 8 175 894,50 zł. Szczęście dopisało osobie, która zagrała w punkcie LOTTO przy ul. Krupówki 69. Jest to czwarta „szóstka”, która padła w tym mieście - informuje Totalizator Sportowy.
 • Pracownikom Urzędu Skarbowego w Nowym Targu postawiono zarzuty korupcji
  2024-02-26
  NOWY TARG. Zatrzymanym w ubiegłym tygodniu czworgu pracownikom Krajowej Administracji Skarbowej zatrudnionym w nowotarskim Urzędzie Skarbowym - postawiono zarzuty przyjmowania łapówek.
 • Zmarł były wójt i radny powiatowy
  2024-02-26
  W wieku 75 lat zmarł Franciszek Sidełko, były wieloletni wójt gminy Spytkowice, a następnie radny Rady Powiatu Nowotarskiego.
 • Rok 2024 w gminie Lipnica Wielka - "Rokiem Orawskich Ojców Niepodległości"
  2024-02-26
  Rady Gminy Lipnica Wielka podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2024 „Rokiem Orawskich Ojców Niepodległości”.
 • Rusza rozbudowa cmentarza komunalnego w Krościenku
  2024-02-26
  Kończą się miejsca na pochówki dla zmarłych na cmentarzu komunalnym w Krościenku nad Dunajcem.OSTATNIE WPISY:

Wyszukiwarka Wakacji: Klucz do Perfekcyjnego Urlopu

Ceny w Meksyku - wskazówki dla turystów