Wiadomości

 • Gmina Poronin wchodzi na giełdę
  2022-12-02
  PORONIN. Białe Certyfikaty, które gmina pozyskała za inwestycje pro-ekologiczne to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na kolejne inwestycje.
 • Zbadaj swoje kości - badanie osteoporozy w Nowym Targu (art. sponsorowany)
  2022-12-02
  W dniu 9 grudnia 2022 roku mieszkańcy Nowego Targu i okolic będą mieli możliwość zbadania swoich kości w “osteobusie”. Mobilna pracownia densytometryczna stanie przy Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II ul. Szpitalna 14, Nowy Targ.
 • Nowy Targ szykuje się do dużej imprezy sportowej. "Może niedługo będzie można ogłosić, że mamy ME w boksie"
  2022-12-02
  W ramach III Igrzysk Europejskich, jakie zostaną rozegrane między 21 czerwca a 2 lipca przyszłego roku, w całym województwie rozgrywane będą poszczególne dyscypliny. Areny zmagań umiejscowiono w m. in. w Krakowie, Krynicy-Zdrój, Nowym Targu, Nowym Sączu i Zakopanem. Przyznanie turnieju bokserskiego Nowemu Targowi było sporą niespodzianką.
 • Zakopane nie podniesie podatków. Radni nie zgodzili się na podwyżki ok. 10%
  2022-12-02
  ZAKOPANE. Podwyżki, które miały zapewnić ponad 2 mln wpływu do budżetu miasta nie będzie. Przeciwni byli radni opozycyjni, a także kilku radnych popierających działania burmistrza. - Zdecydowane nie! Wydatkują środki podatników, naszych mieszkańców w sposób najgorszy z możliwych. Wydatkują nie swoje środki na nie swoje potrzeby - mówił Stanisław Karp radny i przewodniczący Komisji Ekonomiki, który nie zgodził się na podwyżki.
 • "Jedenastka" najlepsza. Szkolny turniej "Baw się razem z nami" (zdjęcia)
  2022-12-02
  NOWY TARG. Dziś w Hali Sportowej Gorce odbył się miejski turniej szkół podstawowych „Baw się razem zna nami". Wzięła w nim udział rekordowa liczba dzieci, ponieważ zgłosiły się wszystkie szkoły podstawowe z Nowego Targu.
 • Dowiedz się, jak zadbać o zdrowy sen (art. sponsorowany)
  2022-12-02
  Zapraszamy na spotkanie ze specjalistą w dziedzinie zdrowego snu oraz materacy, które odbędzie się w największym salonie meblowym na Podhalu - Top Cezar w Nowym Targu przy ul. Składowej 1 (obok Leclerk'a)
 • Węgiel dotarł do Kościeliska, ale "terminy następnych transportów nie są zbyt optymistyczne"
  2022-12-02
  KOŚCIELISKO. "Pierwsze dostawy do składów i tym samym dostawy do naszych mieszkańców za nami" - ogłosił wójt Roman Krupa. Dostawy realizowane są za pośrednictwem Polskiej Grupy Górniczej z Kopalni Węgla Kamiennego Wesoła.
 • Wypadek quada. Młoda Rumunka w szpitalu (zdjęcia)
  2022-12-02
  ZAKOPANE. Quad ściął dwa słupki i przewrócił się na bok. Karetka jedną osobę odwiozła do szpitala.
 • Radni niezadowoleni z pomysłu zakupu samochodu. Burmistrz broni koncepcji większego pojazdu na użytek Urzędu Miasta
  2022-12-02
  NOWY TARG. Na ogłoszone zapytanie ofertowe dotyczące zakupu 9-osobowego busa nie wpłynęła ani jedna oferta. Chociaż sprawa nie została na razie sfinansowana, to temat podnieśli sami radni. Ewa Pawlikowska powołując się na "głosy niezadowolenie mieszkańców" zadała serię pytań. - Niedawno podnosiliśmy podatki, a teraz pojawia się zakup samochodu - tłumaczyła. - On nie jest dla mnie, bo nie potrzebuję wozić się busem, tylko na potrzeby Urzędu i naszych jednostek - tłumaczył Grzegorz Watycha.
 • Komin wykorzystany jako maszt dla telefonii (aktualizacja)
  2022-12-02
  NOWY TARG. Montaż anten na kominie kotłowni przy ul. Szaflarskiej zaintrygował naszych Czytelników. - To anteny znanego operatora telefonii komórkowej, zwykłe, nie 5G. Na razie nie działają, włączone zostaną od 5 grudnia - wyjaśnia prezes MPEC Grzegorz Ratter.
 • Jacek Sowa: Podhalańskich kółek czar. Prababcia Skoda
  2022-12-02
  Koniec roku na karku, a nasz cykl zamienia się powoli w never ending story, ujawniając na naszym terenie kolejnych pasjonatów, o których szkoda byłoby nie napisać. No właśnie, Śkoda…
 • Budują nową drogę do szpitala
  2022-12-02
  RABKA-ZDRÓJ: Ruszyła budowa nowej drogi dojazdowej do lecznicy od ulicy Poniatowskiego.
 • Miasto inwestuje w system wczesnego ostrzegania
  2022-12-02
  NOWY TARG. Zakończono częściową modernizację systemu wczesnego ostrzegania ludności polegającą na montażu centrali alarmowej w budynku Urzędu Miasta oraz dwóch elektronicznych syren alarmowych wraz z instalacją.
 • Flisactwo na liście UNESCO
  2022-12-01
  Tradycje flisackie zostały wpisane na Reprezentatywną Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO.
 • Konkurs na prezesa Nowotarskiej Telewizji Kablowej
  2022-12-01
  NOWY TARG. Zgodnie z przewidywaniami, Nowotarska Telewizja Kablowa rozpoczęła poszukiwania nowego prezesa. Rada Nadzorcza spółki ogłosiła właśnie konkurs na kandydata na to stanowisko. Na oferty czeka do 29 grudnia.
 • BEZPŁATNA KOLONOSKOPIA PRZESIEWOWA W RAMACH NFZ W NOWYM TARGU (art. sponsorowany)
  2022-12-01
 • Ukrainiec w hipotermii uratowany przez policjantów i mieszkańca Jabłonki
  2022-12-01
  Policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce uratowali mężczyznę, który znajdował się w stanie głębokiej hipotermii, a temperatura jego ciała spadła do 24 stopni. Dzięki reakcji mieszkańca Jabłonki oraz natychmiastowej pomocy policjantów, a następnie ratowników oraz lekarzy, 55-letni obywatel Ukrainy przeżył.
 • Na Podhale trafią nowi policjanci
  2022-12-01
  Do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zostało przydzielonych czterech nowych policjantów, a do Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem dwóch.
 • Bypass na zakopiance otwarty. Zmiana ruchu w rejonie Klikuszowej
  2022-12-01
  PODHALE. Kierowcy informują, że drogowcy - zgodnie z zapowiedziami - puścili ruch nowo wybudowanych bypassem na zakopiance między Klikuszową a Rdzawką.
 • Dwie Mołdawianki zatrzymane w Jurgowie. Nie zostaną w Polsce
  2022-12-01
  Funkcjonariusze Straży Granicznej w Zakopanem zatrzymali w Jurgowie dwie obywatelki Mołdawii. Podróżujące busem kobiety nie posiadały ważnych dokumentów uprawniających do wjazdu oraz pobytu w naszym kraju.