Wiadomości

 • Pod przygotowanie terenu pod SAG wycięto ok. 200 drzew
  2023-03-29
  NOWY TARG. Na pytanie radnej Ewy Pawlikowskiej o ilość wyciętych drzew w związku z przygotowaniem kolejnej w Mieście - Strefy Aktywności Gospodarczej, Urząd Miasta odpowiada, że tych, które wymagały zezwoleń wycięto 178. A tych, które pozwoleń nie wymagały? Nie wiadomo.
 • NOWY SPECJALISTA Z ZAKRESU ENDOKRYNOLOGII W ZAKOPANEM W ALLMEDICA (art. sponsorowany)
  2023-03-29
  Zaburzenia hormonalne w wielu przypadkach związane są z zaburzeniami pracy układu dokrewnego. Prawidłowe funkcjonowanie narządów takich jak tarczyca, trzustka czy jajniki ma wpływ na pracę całego organizmu - a przede wszystkim na jakość życia. Gdy pojawiają się objawy sugerujące problemy z równowagą hormonalną warto umówić wizytę w gabinecie endokrynologicznym.
 • Młoda kobieta ukarana mandatem, bo dała auto 21-latkowi bez prawa jazdy
  2023-03-29
  OSTROWSKO. 21-latek kierował samochodem BMW choć nie miał prawa jazdy. Miała go młoda kobieta, która siedziała na fotelu obok. Karę poniosą oboje.
 • Kolejne pieniądze na zakup wozów strażackich. Tym razem dla Orawki, Chochołowa, Spytkowic, Suchego, Ochotnicy Dolnej i Gliczarowa Dolnego
  2023-03-29
  W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Rabce-Zdroju przedstawiciele OSP z powiatów nowotarskiego, limanowskiego i tatrzańskiego odebrali dziś promesy potwierdzające przyznanie rządowych środków na zakup nowych wozów strażackich.
 • Loty z Krakowa i Warszawy - ile kosztują? (art. sponsorowany)
  2023-03-29
  Podróżowanie samolotem cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością, a na korzyść tego środka transportu przemawia przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo. Z polskich lotnisk można obecnie polecieć w dowolne miejsce na  świecie, a przewoźnicy co rusz udoskonalają swoją ofertę. Wiele osób zastanawia się, ile trzeba zapłacić za bilety lotnicze i co zrobić, aby zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy.
 • Nowy Targ dostał pieniądze na remont elewacji budynku lodowiska
  2023-03-29
  Sejmik Województwa Małopolskiego przyznał miastu 275 tys. zł na remont Miejskiej Hali Lodowej, w związku z organizacją III Igrzysk Europejskich. Pozyskane pieniądze Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji chce przeznaczyć między innymi na poprawę stanu elewacji obiektu.
 • Po pijanemu kradli bele z sianokiszonką w Ostrowsku
  2023-03-29
  Trzech mieszkańców gminy Nowy Targ odpowie za kradzież bel z sianokiszonką z pola w Ostrowsku. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku, podczas kolejnego przewozu skradzionego łupu. Cała trójka była pod wpływem alkoholu, łącznie z kierowcą, który wydmuchał blisko 2,5 promila.
 • Groźne zderzenie w Jabłonce
  2023-03-29
  W Jabłonce na Magurze, na drodze w kierunku Lipnic, zderzyły się dwa samochody. Jeden z nich wpadł do fosy i przewrócił się na bok.
 • Samochód wypadł z drogi i dachował
  2023-03-29
  Do wypadku doszło na drodze Piekielnik - Podszkle.
 • Wójt apeluje do mieszkańców: Nie podpisujcie aneksów umów z Tauronem!
  2023-03-29
  Mieszkańcy od kilku dni informują Urząd Gminy w Łapszach Niżnych, że Tauron przysyła aneksy do umów związane ze zmianą systemu rozliczenia energii elektrycznej wyprodukowanej w domach posiadających panele fotowoltaiczne. - Bardzo proszę o to, żeby tych aneksów nie podpisywać - apeluje wójt Jakub Jamróz w nagraniu video udostępnionym na Facebooku gminy Łapsze Niżne.
 • Ostro na sesji rady gminy. Dyrektor oskarżany o "działania o znamieniu korupcyjnym" oraz podmienianie dokumentów
  2023-03-29
  Z licznymi zarzutami ze strony Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Czorsztyn musiał zmierzyć się na sesji Rady Gminy Czorsztyn dyrektor Centrum Kultury Gminy Artur Majerczak. Dyskusja przerodziła się w kłótnię. - Apeluję o zachowanie spokoju, ludzie patrzą - próbował uspokoić dyskusję wójt Tadeusz Wach.
 • Kontrowersyjny remont Drogi Pienińskiej
  2023-03-29
  Trwa remont Drogi Pienińskiej po stronie słowackiej. Horská služba Pieninského Národného Parku opublikowała zdjęcia prowadzonej inwestycji. W sieci zawrzało.
 • Mroźny poranek na Orawie
  2023-03-29
  W nocy przestało padać, rozjaśniło się i przyszedł silny mróz. Nad ranem, jak informuje nasz czytelnik Darek, w Podwilku termometry pokazały -19°C.
 • Kierowca BMW dostał 3000 złotych mandatu, 13 punktów karnych i stracił prawo jazdy
  2023-03-28
  Nowotarscy policjanci zatrzymali w Lipnicy Małej kierowcę BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 51 km/h w terenie zabudowanym. Okazało się, że ma już na sumieniu taki występek, więc kara tym razem kara była dotkliwsza.
 • Zmarł Wiesław Gąsior, współwłaściciel Nowotarskiej Telewizji Kablowej
  2023-03-28
  NOWY TARG. W wieku 70 lat zmarł Wiesław Gąsior. Na początku lat 90-tych wraz z samorządem powołał Nowotarską Telewizję Kablową. Przez lata był mniejszościowym udziałowcem w spółce oraz członkiem Rady Nadzorczej.
 • W trzech na motocyklu
  2023-03-28
  W Maniowach motocyklista przewoził dwóch pasażerów i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 41-latek był pijany i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Został zatrzymany, a za popełnione przestępstwa i wykroczenia odpowie przed sądem.
 • Będzie nowy wicewójt. Przewodniczący rezygnuje i przyjmuje propozycję Jana Smarducha
  2023-03-28
  Choć po odejściu swojego wieloletniego zastępcy Marcina Kolasy do spółki Brama w Gorce, wójt gminy Nowy Targ nie planował powoływać nowego wicewójta, to jednak zmienił zdanie. Propozycję objęcia tego stanowiska złożył przewodniczącemu rady gminy Wiesławowi Parzygnatowi z Pyzówki, a ten propozycję przyjął.
 • Wieża wiertnicza już stoi. Można rozpoczynać historyczny odwiert w Szaflarach (zdjęcia)
  2023-03-28
  Odwiert o głębokości 7 km ma mieć 180 stopni Celsjusza. Niebawem w Szaflarach ma rozpocząć się wiercenie najgłębszego odwiertu geotermalnego na świecie.
 • TOPR ogłosił trzeci stopień zagrożenia lawinowego
  2023-03-28
  W Tatrach spadło 30 cm śniegu, warunki turystyczne są coraz gorsze. Średnia pokrywa śniegu na Kasprowym Wierchu, to ok. 180 cm.
 • Jachymiak: "W Mieście też jest koło gospodyń wiejskich. Szefową jest Pani Asia, co burdelu narobiła za pięć kół gospodyń"
  2023-03-28
  FELIETON. - Myślę, że niewielu przejmie się tym, że jakieś pancie obrabiają Miasto. Może ten i ów nawet im pozazdrości. A już na pewno nikt nie uzna dziś tego za korupcję. PiS tak wysoko postawił poprzeczkę… - pisze Maciej Jachymiak, lekarz i nowotarżanin, były wicestarosta nowotarski i polityk Platformy Obywatelskiej.